středa 6. září 2017

Anička malířka

Knihu Eduarda Petišky s tímto názvem mnozí znají. Ale já chci psát o jiné Aničce, o mé kolegyni, s kterou jsem strávila čtyři roky v jedné třídě, protože dělala asistentku mému žáku s Aspergerovým syndromem. V tomto školním roce jsme se rozdělily. Ona s Filipem postoupila do vyššího ročníku a já mám třídu prvňáčků. Ale to samozřejmě neznamená konec našeho přátelství. Víme toho o sobě hodně.
Anička moc ráda a krásně kreslila a stále kreslí, ale před šesti lety se vrhla i na malování. Stalo se takovou její terapií po životních kotrmelcích, které jednou potkají každého z nás. Za těch šest let namalovala spoustu obrazů, ale viděl je jen ten, kdo k ní přišel na návštěvu. ,,Já si tak maluju ty svoje čtverečky." Jenom to jsme od ní slýchávali.
A tak jsme se s holkama v práci domluvily, že by stálo za to uspořádat výstavu. Slovo dalo slovo, kolegyně Hela oslovila paní galeristku, ta se spojila s Aničkou, ujednal se termín, vybraly se obrazy a... včera byla vernisáž. Hromada lidí, květiny, smích i slzy dojetí a nakonec šťastná Anička malířka.
Pojďte na malou prohlídku:Andělské srdce probodnuté štětcem pro Aničku. Ať se jí i dál krásně maluje!
A pro ty z blízkého okolí i pro návštěvníky našeho města tip k nakouknutí.

6 komentářů:

 1. Ivanko, to je moc krásné, co jste pro Aničku udělali. A kdyby to bylo blíž, tak na výstavu určitě půjdu. Obrazy jsou zajímavé, líbí se mi. A do toho posledního na fotce jsem se zamilovala :-) Měj se krásně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš to poněkud z ruky, ale nikdy nevíš... :-)
   Děkuji, Marti!
   Ivana

   Vymazat
 2. Ivko,jste dobrá parta. Určitě měla Anička radost,že jste jí zařídily výstavu. Obrázky má moc zajímavé. M.

  OdpovědětVymazat
 3. Marie, moc děkuji. Myslím, že máš pravdu, že držíme pospolu v dobrém i ve zlém, i když někdy uděláme průvan... :-)
  Ivana

  OdpovědětVymazat
 4. Ivko, je obdivuhodné, co jste pro ni udělali. Klobouk dolů. Zamilovala jsem se do čtverečků na obrázku č. 7 a obrázek č. 8 - uprostřed. Krása. Jen ať Anička čtvrečkuje dál a nemusí se jimi těšit jen ona sama. Určitě potěšila i jiné osůbky. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Iwko, myslím , že nervozita už Aničce opadla a teď přijímá jenom chválu :-) Přeju jí to. Měj se hezky!
   Ivana

   Vymazat

Děkuji za vaše milá slova.