úterý 12. září 2023

Tatřičky

Každý rok se v našem městě sjíždějí vyznavači veteránů Tatra. 

Vydali jsme se na ně s Jožánkem podívat. 
Vybavilo se mi mé vlastní dětství. Několikrát jsem takovou starou Tatrou jela na naši chatu přes výmoly polní cesty, přes potok, do kopce. Tatínkův kamarád, pro mě strýc Dola, nás takhle občas svezl, někdy i Tatraplanem a Tatrou 603. Bydlel ve vile blízko nás a já si k nim chodila na dvůr s řadou garáží hrát nebo jen tak na návštěvu. Doma v hale měli vystaveny trofeje ze závodů - medaile, poháry, věnce, fotky, takové malé muzeum. A já si tehdy neuvědomovala, že jsem u kopřivnické legendy - továrního jezdce a závodníka Adolfa Veřmiřovského ZDE, který lásku k autům zdědil od svého otce Josefa ZDE. Starý pán bydlel ve vile taky. Líbil se mi tehdy. Měl husté bílé vlasy, vždy upravený, na procházkách s hůlkou... Jak to všechno uteklo! 

Ale zpátky k autům! Naleštění krasavci se sjížděli na parkoviště blízko nového muzea. Jožánek byl nadšený, mával na všechny přijíždějící řidiče a pak se ujal role průvodce. Vysvětloval mi, co na těch autech všechno je. S těmi jiskřičkami v očích by mu to člověk všechno i uvěřil. 

Cestou domů jsme uviděli další zaparkované stroje. Ve stejný den se totiž konal i sraz motorkářů. Následovala další Jožánkova přednáška o motocyklech. Má přehled ten kluk!

 


6 komentářů:

 1. Ivi, Jožánek musel být nadšený, imě by se taková akce líbila. Mám stará auta ráda. Pozdravuju, Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, Leni, byl moc spokojený a já s ním. Děkuji za komentář, přeji hezký den!
   Ivana

   Vymazat
 2. To je senzační, musím poslat manželovi ( sedí vedle mne ) - měli jsme Tatraplán i Tatru 603 - a manžel byl členem Tatra Veteran Clubu. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Svět je malý. Zdravím tvého manžela a vám oběma přeji šťastné dny!
   Ivana

   Vymazat
 3. Ivo, Tatraplánem jsem jako holka jezdila s rodiči všude. Pak jsme ho prodali a otec koupil od podniku, kde pracoval jako řidič a jezdil T613, černou Tatru 603, to bylo jako sedět na gauči.... ještě ji máme v garáži. Tatry byly nejlepší auta.......je to krásná vzpomínka.... z Jizerek zdraví Olina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olinko, zdravím do Jizerek, tak pozoruji, že příspěvek a veteráni vzbudily vzpomínky nejen u mně. Mám radost, že jsou to vzpomínky příjemné. Měj se moc hezky!
   Ivana

   Vymazat

Děkuji za vaše milá slova.